Spolehněte se na nebankovní společnosti

By | 19.1.2015

Jestliže potřebujete úvěr a banky se s vámi odmítli bavit, pak je na řadě ještě jiná možnost, kterou jsou nebankovní úvěry. Ty mají mnoho výhod a také mnohá úskalí, na která je nutné myslet nejenom při vyřizování tohoto typu úvěru. Velkou výhodou je například jistota, že vám nebankovní společnost finanční obnos zapůjčí. Pokud si ale myslíte, že je to tak jednoduché a že to bude pořád tak výhodné, pak jste na omylu. Ba naopak, ve většině případů mají tyto společnost nastaveny podmínky tak, aby to bylo více výhodné pro věřitele, a méně pro vás, dlužníky.

Myslete na zadní vrátka

Ať už jste v situaci, kdy potřebujete půjčit peníze z důvodu nutných, anebo chcete například novou televizi, snažte se situaci vyřešit tak, abyste nebankovní společnosti vůbec nemuseli využívat. Jestliže to ale nejde, pak se snažte úvěr vyřídit u banky, která bude shovívavější, co se týče celého splácení. Může se zdát, že v této možnosti jsou samé nevýhody, ale špatné to rozhodně není. Úvěry od nebankovních společností mají stále své místo mezi běžnými lidmi.

Mnoho pozitivních vlastností, které stojí za zmínku

Ale aby to nebylo vše jen o nevýhodách a mínusech, je dobré vědět, kdy vám tento typ úvěru může pomoci. Bude to hlavně tehdy, když potřebujete peníze rychle a bez nějakého dlouhého vyřizování. Stejně tak využijete tento typ úvěru při pořizování nové věci na splátky, například elektroniky či nábytku. I když je známo, že většinou mají nebankovní společnosti větší RPSN a další vlastnosti, které udávají celou výhodnost půjčky, stále můžete narazit na různé akce, které vám mohou část, nebo dokonce všechny úroky vrátit, což je například možnost „na splátky bez navýšení“.

Měli byste se sami rozhodnout, co je pro vás dobré, a zdali to opravdu potřebujete. Ve výsledku se sice může vyplatit vzít si tento typ úvěru, ale to se nestává vždy.

Be Sociable, Share!