Potřebujete peníze navíc?

By | 6.1.2015

Kdo by někdy v životě nepotřeboval trochu peněz navíc? Kdo by si alespoň jednou neřekl, že by se mu hodilo mít nějako tu korunu navíc? Asi byste ve svém okolí nenašli člověka, který by nikdy neřešil podobný problém, nikdy by si nepoložil podobnou otázku. V otázce řešení finančních potíží každý reaguje jinak. Dalo by se říci, že co člověk, to originální řešení. A co to znamená pro vás? Že i vy samotní si budete muset najít řešení vhodné pro vaši situaci. Půjčky, které jsou nyní na trhu k dispozici, pokrývají víceméně všechny životní situace. Každý produkt je cílen na určitou skupinu nebo určitou finanční problematiku, což v praxi znamená, že si nebudete brát hypotéku na to, abyste zaplatili dětem školní výlet, a nebudete si brát produkt cílený na studenty, pokud chcete realizovat rekonstrukci kuchyňské linky nebo celé koupelny.

Zkrátka a dobře, nebudete mít problém najít společnost, která vám bude ochotna svěřit peníze, ale co problémem být může, je vybrat si správnou společnost, respektive správný finanční produkt. Základní rozdělení, čili vaše základní volba, bude, zda si jít pro peníze do:

  • Bankovní instituce
  • Nebankovní instituce

Když si uvědomíte, na co přesně peníze budete využívat, jakým způsobem jste schopni splácet, a jak dlouho chcete, respektive plánujete splácet, pak budete lépe vědět, kam si zajít. Bankovní instituce mají široký sortiment služeb, to rozhodně ano, ale často se stává, že před vás položí nepřekonatelné překážky. Ať už je to požadavek na určitou výši příjmu, ať už je to požadavek na výpis z rejstříků dlužníků nebo jiný administrativní požadavek. Možná si říkáte, že vy přece nikde nedlužíte, ovšem registry mohou obsahovat i vaši zpožděnou platbu za telefon ve výši několika desetikorun a už to může být důvod, proč bude vaše žádost zamítnuta. Lidé častokrát ani nevědí, že v nějakém takovém registru jsou, a pak jsou nemile překvapeni, když vidí, že kvůli maličkosti, kvůli několika korunám jim mizí sen z dosahu.

Naštěstí ale existují také jiné možnosti, než je právě banka. Množství nebankovních společností nabízí velký sortiment služeb, které můžete vyžívat v případě, že jste student, důchodce, pracující nebo podnikatel či živnostník. Ať už jste kýmkoliv, ať už se živíte jakkoliv, máte možnost dosáhnout na peníze, které vám pomohou vyřešit krátkodobě špatnou finanční situaci nebo situaci, kdy si chcete něco pořídit a víte, že bez finanční injekce zvenčí toho nebudete nikdy schopni. Ano, říká se, že kdo si počká, ten se dočká, ale skutečně chcete čekat x let na něco, co už možná ani nebude k mání nebo to bude zase o kus dražší? Taková představa se vám asi nebude moc zamlouvat, že? A ani nemusí, protože vy víte, že máte i jinou možnost!

Be Sociable, Share!