Kupte si nové auto výhodným způsobem

By | 23.4.2015

Hledáte způsob, jak si pořídit i nový vůz bez toho, abyste na něj museli šetřit? Pro financování osobních vozů již několik let funguje leasing. Tento finanční produkt je specifický v tom, že majetek, který si pořídíte za peníze inkasované od leasingových společností, bude váš až po době splácení. Existuje ale i druh leasingu, který sice splácíte stejně tak, jako druh první, avšak majetek do vašeho vlastnictví nikdy nepřejde.

Existují tedy dva druhy leasingu:

  • Operativní
  • Finanční

Každá varianta má své výhody a každý člověk použije jinou variantu. Základní mezník se nachází při rozdělování podnik a jednotlivec. Větší firmy a vůbec podobné útvary využijí leasing operativní, který se vyplatí především v tom, že jsou v každé splátce započítány určité poplatky, které slouží pro placení servisu a v některých případech dokonce benzínu. A protože firmy musejí svůj majetek odepisovat, vyplatí se využít právě tento druh leasingu, neboť firma tímto způsobem žádný majetek nenabude.

Odlišný způsob je však v leasingu finančním. Ten pracuje na způsobu známým snad všem lidem, kteří se o tuto oblast zajímají. Jedná se o prostředek, díky kterému si můžete pořídit i dražší vůz, který budete postupně splácet. Je však důležité myslet na to, že majitelem vozu až tehdy, kdy daný úvěr splatíte. Do té doby je majitelem vozu leasingová společnost, což pro někoho nemusí být zrovna plus.

V závěru lze ale říci, že leasing jako obecně, je velmi dobrý způsob, jak zafinancovat nový vůz a udělat si radost tímto obchodem. I když má leasing i svá úskalí, rozhodně je to lepší možnost, než se obrátit na nebankovní společnost s prosbou o americkou hypotéku. Byl by totiž obrovský rozdíl mezi podmínkami americké hypotéky a podmínkami leasingu. Vyzkoušejte i vy tuto možnost, nebudete litovat.

Be Sociable, Share!