Jak si půjčit bezpečně a bez rizika?

By | 10.2.2015

Potřebujete nebankovní půjčku, ale bojíte se, že narazíte na nekorektní společnost? Úvěrový trh je plný různých poskytovatelů a někteří z nich mohou představovat riziko. Ovšem pokud si sjednáte prověřenou nebankovní půjčku, nočních můr se obávat nemusíte.

 

1. Půjčujte si u společností, které znáte

Není zcela rozumné riskovat a půjčovat si od společnosti, se kterou jste nikdy nepřišli do kontaktu nebo o které jste nikdy neslyšeli. Také je velice podezřelé, když se objeví nová společnost, která vám přeochotně poskytne ihned půjčku.

 

Raději se svěřte do rukou nebankovní společnosti, kterou znáte a která již nějakou dobu na trhu působí. Prověřené nebankovní půjčky poskytuje například TGI Money a.s., která se od roku 2005 zaměřuje na neúčelové americké hypotéky. Díky férovým podmínkám a individuálnímu přístupu si získala více jak 2 500 spokojených zákazníků.

2. Zeptejte se svých známých

Asi nejcennější je prověřená nebankovní půjčka ze strany vašich známých. Jejich osobní zkušenosti můžete věřit a zároveň víte, že se vám nepokouší danou půjčku vlichotit.

3. Projděte si reference a pročtěte diskusní fóra

Ne vždy je však příjemné bavit se o půjčkách nebo tíživé finanční situaci se svými známými či rodinou. Proto zapátrejte na internetu. Nebankovní půjčky online prověříte a nemusíte se za nic stydět. Na diskusních fórech se dozvíte spoustu zajímavých informací a zároveň se můžete na cokoliv zeptat.

4. Přečtěte si předem smluvní podmínky

Má-li daná společnost webové stránky, stáhněte si smluvní podmínky a nežli zažádáte o půjčku tak si je předem prostudujte. Ihned víte, na čem jste a co vás v budoucnu čeká.

5. Co vám říká, váš první dojem?

Riziku můžete také předejít, dáte-li na vlastní intuici. Pokud se vám při osobním nebo telefonickém kontaktu nezdá způsob jednání, raději dejte od takové společnosti ruce pryč. Důležité je, abyste všemu jasně rozuměli, dostali konkrétní odpovědi na vaše otázky a neměli jste pocit, že podléháte nátlaku. V opačném případě žádnou smlouvu nepodepisujte a poohlédněte se jinde.

 

Pamatujte, čím více informací máte, tím více eliminujete rizika.

Be Sociable, Share!