Jak na hypotéku se záznamem v registru?

By | 12.1.2015

Jak na hypotéku se záznamem v registru?

Přišli jste do banky zažádat o hypotéku na své vysněné bydlení a ztuhl vám úsměv na tváři, když jste byli odmítnuti kvůli negativnímu záznamu v dluhovém registru? Co teď? To se máte smířit, že nebudete mít vlastní bydlení? Máme pro vás řešení!

To, že jste se ocitli v registru dlužníků je jistě nemilá zpráva, ovšem pro začátek je potřeba zachovat chladnou hlavu a začít jednat. V bance, ve které žádáte o hypotéku se nejprve zeptejte, v jakém z dluhových registrů máte záznam. Tuto informaci by vám měli pracovníci poskytnout. Poté zažádejte o výpis z daného registru (bývá zpoplatněn), kde zjistíte, za jaký „přečin“ vám byl záznam udělen.

 

Někdy může nastat pouze chyba na straně instituce, která záznam uvedla. V takovém případě stačí chybu nahlásit, počkat na opravu a o hypotéku můžete znovu zažádat. Je-li záznam oprávněný, budete se muset vydat obtížnější cestou, jak získat peníze na novou nemovitost.

První pomoc hledejte ve vaší bance

Pokud jste v minulosti měli pouze drobný delikt (například jste díky své nepozornosti přečerpali kontokorent nebo jste zapomněli uhradit platbu za telefon), ale jinak jste si vedli zodpovědně a vaše platební morálka byla dobrá, zkuste o hypotéku zažádat u své banky. Ta nejlépe ví, jak si po finanční stránce vedete. Každá banka nebo úvěrová společnost nahlíží na jednotlivé prohřešky rozdílně, a tak se vám právě u vaší banky může povést, že z toho vyváznete pouze s o něco větším úrokem.

Vyzkoušejte úvěr ze stavebního spoření

Pokud jste nepochodili ve vaší bance a máte založené stavební spoření, může být další variantou úvěr ze stavebního spoření. Nevýhodou je ovšem vyšší úrok nežli u hypotéky a zároveň musíte splňovat některé podmínky:

  • smlouva uzavřená alespoň na dva roky,
  • naspořeno 40 % z cílové částky,
  • dosažené odpovídající bodové ohodnocení (závisí na délce spoření a výši úspor).

Pomoci může půjčka bez registru dlužníků

Jste bezradní, protože ani úvěr ze stavebního spoření není pro vás? Jednoduše zažádejte o půjčku bez registru dlužníků. Na dnešním úvěrovém trhu najdete řadu společností, které vám půjčí bez registru, tzn. neověřují vaši platební morálku. Peníze navíc díky zkrácenému procesu vyhodnocování získáte mnohem dříve než v bance.

 

Dejte ale pozor na to, u koho si peníze půjčujete. Vsaďte pouze na ověřené poskytovatele úvěrů, kde můžete využít přesné kalkulačky splátek úvěrů. Projděte si reference a zeptejte se na zkušenosti ostatních.

Be Sociable, Share!